Статті

Категорії:

Технологія переробки зерна
в борошно.

З чого складається
пшеничне зерно?

Ціле зерно

Єндосперм

запаси крохмала, необхідні для проростанная зародка. Складають близько 80% усього зерна. Корисних речовин майже немає. Основа борошна високих гатунків.

Зародок

сама маленька частина зерна. Але сама насичена. Містить багато корисних білків, вітамінів, мінералів та оліпідів. Не містить крохмалю.

Висівки

оболонки (висівки) - містять корисни їстівні волокна, клітковину та мінерали. Зберігаються лише в шпалерному і частково в обдирному борошні.

Користь висівок для організму людини очевидна, це джерело вітамінів групи В, незамінних для нормального функціонування нервової системи. Також у висівках знаходяться вітаміни А, Е – відомі борці із старінням, живлячі клітини шкіри, зміцнюючі зорові органи. Мінеральний склад висівок досить великий, в них містяться: калій, кальцій, цинк, магній, мідь, селен. Мікро і макроелементи, що містяться у висівках, позитивно впливають на склад крові, виводять холестерин низької щільності і нормалізують рівень цукру. Клітковинап еремішуючись в кишковику з їжею, волокна висівок вбирають в себе зайву вологу, токсини, з’єднання важких металів і утворюють м’яку масу, яка заповнює діаметр кишковика і просувається на вихід, виводячи з собою усе непотрібне і шкідливе.

Яка різниця між цільнозерновим
борошном та борошном вищого гатунку

Вищого сорту

Цільнозернове

Клітчатка, % 0,15 1,9 в 12,7 раз більше
Мінеральні речовини, мг/100 грамм;
Кальцій 18 39 в 2,2 раза більше
Магній 16 94 в 5,9 раза більше
Фосфор 86 336 в 3,9 раза більше
Залізо 1,2 4,1 в 3,4 рази більше
Вітаміни, мг/100 грамм;
B1 0,41 0,984 в 2,4 раза більше
B2 0,08 0,19 в 2,4 раза більше
PP 1,2 4,5 в 3,8 раза більше
E - 5,7 Тільки в ц/з

Мельница жерновая

Вибачте, запис доступний на Русский.

Качественные характеристики печи на дровах с непрямым нагревом

Вибачте, запис доступний на Русский.

Піч на дровах з непрямим нагрівом

Дров’яна піч непрямого нагріву, включає вертикально орієнтований корпус, всередині якого розміщена камера згоряння з піддувальним каналом.

Над камерою згоряння розташовані камери для випікання і приготування їжі з регулювальними шиберами, з’єднані системою повітропроводів з клапанами Також димова труба для відводу продуктів згоряння і датчик температури.
Камера для приготування перших та других страв, розташована безпосередньо над камерою згоряння і при цьому має більший об’єм, ніж у камер для випічки.
Коптильна камера з’єднана патрубками з камерою згоряння та димовою трубою і оснащена на вході і виході шиберами для регуляції тяги,
Зверху над камерами для випікання розміщений бак для підігріву води із заливним та виливним отворами, до якого можна приєднувати батареї системи водяного опалення приміщень, або використовувати воду для технічних та санітарних цілей.
Наявність у даній печі декількох робочих камер дозволяє одночасно з випіканням хліба також приготувати, або розігріти перші й другі страви, що дозволяє суттєво зекономити час, знизити витрати палива, а це є особливо зручним, економним та енергоефективним для закладів громадського харчування.
Печі можуть бути виготовлені різних модифікацій, залежно від потреб замовника (з коптильною камерою, водогрійним баком, або без них)

Млин жорновий

Довгий час люди споживали зерна в сирому вигляді, потім навчилися розтирати їх між каменями, отримуючи крупу і борошно.

Так з’явилися перші жорнова, перше борошно, перший хліб. Спочатку жорнова приводили в рух за допомогою людської сили, потім вітру, води, а з часом за допомогою двигунів.
Жорновий (кам’яний) помел цілих зерен пшениці чи жита дозволяє зберегти усі корисні речовин цільного зерна. Натуральний матеріал – камінь, повільно перетирає цілі зерна і передає багатовікову позитивну енергетику борошну. Відповідно, цільнозернове борошно зберігає 100% корисних речовин, що містяться в зерні.
Але в Україні не залишилось жорнових млинів їх витіснили вальцеві млини. З допомогою вальцевих млинів борошно добувається лише з серцевини зернини, а вся її зовнішня оболонка, де знаходяться найбільш цінні поживні речовини, йде у відходи і використовується для годівлі тварин.
Таке біле борошно може довго зберігатися, але воно не містить у собі ні клітковини, ні корисних поживних речовин.
Лікарі-дієтологи вже давно стурбовані тим, що в раціоні сучасної людини не вистачає натуральних вітамінів, мінералів і клітковини, яка допомагає організму виводити шкідливі й токсичні речовини, а також благотворно впливає на травну систему. Усі ці корисні елементи є в цільному зерні практично всіх злаків.
Компанія «Еко-Континет», щоб повернути втрачені традиції і дати можливість виготовляти якісне цільнозернове борошно, розробила і виготовляє жорнові млини виключно з натуральних екологічно чистих матеріалів:
– жорнова виготовлені з натурального каменю, ручного різьблення,
– корпус виготовлений з натурального дерева світлих порід.